הרצאות קואוצ'ינג והעצמה -סדרת ההרצאות של יואב אסא

 

"אינני מכיר עובדה מעודדת יותר מאשר יכולתו הבלתי מוטלת בספק של אדם לרומם את חייו באמצעות מאמץ מודע". הנרי דיויד טרו

 

יואב החל את סדרת הרצאותיו לאחר שעבר תאונה במהלך אימון שגרתי עם אחת מקבוצות הכושר הקרבי בבעלותו. הוא נפגע מקו מתח גבוה ונשרף ב70% מגופו. סיכויי ההישרדות היו קלושים.

במקביל לשיקום הפיזי האינטנסיבי, ולעיתים אף קשה מנשוא, עבר תהליך מחשבתי עמוק שתרם רבות לעיצוב השקפת עולמו. מסע זה, העמיד במבחן וערער הנחות ועקרונות יסוד שעל פיהם יואב חי ואף חינך. לבסוף חשף את רובם ככלים נכונים לחיים בריאים ומלאים, ומאידך תרם לבניית עמודי תווך חדשים. על השקפת עולמו והשיפור שחל בה עקב חווייתו האישית, בחר יואב לספר דרך שיתוף מסע השיקום המורכב. מתוך נקודת המבט האישית שלו בזמנים המטלטלים שחווה מצליח להעביר את הגישה בה דוגל.

 

"יואב הגיע במצב של פצוע אנוש והיה בסכנת חיים, כאשר 70 אחוז משטח גופו היה מכוסה בכוויות, פגיעות עשן ופגיעות כירורגיות. צריך לומר שההחלמה תלויה הרבה באופי שלו – הוא בחור מאוד חזק, וזה בהחלט היה לזכותו. הוא עבר את כל הטיפולים בגבורה. אני לא בטוח שאדם אחר, ללא האופי של יואב, היה נשאר בחיים".

ד"ר יוסי חייק, סגן מנהל המחלקה לכירורגיה פלסטית ומנהל היחידה לטיפול נמרץ כוויות בתל השומר

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kv 162- מוטיבציה חשמלית

הרצאה זו הינה הרצאת הבית, וממנה נולדו שאר ההרצאות בסדרה. 

ההרצאה כוללת רקע לגבי סיפורו של יואב ותהליך השיקום שעבר.

נקודות מרכזיות בהן ההרצאה נוגעת:

  • התמודדות עם קשיים ויציאה ממשברים

  • מעגל ההשפעה ומעגל הדאגה - "מלימונים ללימונדה"- גם לימון חמוץ יכול להפוך ללימונדה מתוקה.

  • תפיסת העצמי שמשרתת אותנו- הכוח הפנימי של האדם ונקודת המוצא שלו ביחס לסביבה הם המכריעים.

  • חירותו האחרונה של האדם- גם כשנשללות ממך כל היכולות והחירויות, עדיין נשארת בידך היכולת והחירות לבחור איך להתייחס למצב שבו אתה נמצא.

  • לבחור בסבל או לבחור בהצלחה

  • דרכים להתמודדות עם לחץ, היערכות מוקדמת למשברים

 

 

הרצאות נוספות בסדרת ההרצאות:

  • קריאת המפה"- איך אני קורא את המפה של חיי. פרדיגמות שמעכבות ופרדיגמות שמשחררות.

  • "4 ההסכמות"- 4 חוקים בסיסיים לניהול חיים פרו-אקטיביים. כללים להתנהלות הנחוצה לאדם הרוצה לעוגן שינוי בחייו ובחיי אחרים.

  • "תפיסת העצמי"- למה כדאי ואיך ניתן לעצב את תפיסת העצמי שלי. בהרצאה זו נעבור על דוגמאות לחשיבותה המכרעת של תפיסת העצמי בעיצוב תמונת המציאות של חיינו וניגע בטכניקות אשר יאפשרו לנו לעורר השפעה אמיתית בלב ליבו של מוקד השינוי או ההתקבעות בחיים.

 

 

קהל היעד:

היות ואתגר הוא בבסיסה של כל הצלחה, הרצאה זו יכולה להתאים לכל קהל יעד. ניתן להתאים את ההרצאה למגוון קהלים על פי הצורך. הן מבחינת גילאים והן מבחינת מטרות ההרצאה.