יואב אסא - מיהו?

יואב אסא הוא בוגר יחידת 669 ובעל מספר קבוצות כושר קרבי המכינות נערים פיזית ומנטלית לגיוס. את ארגון הכושר הקרבי "אסא אותי לוחם" הקים יואב בשנת 2001 בגדרות, שם גדל ומתגורר עד היום. חזונו של יואב בהקמת קבוצת כושר קרבי לנערים לפני גיוס היה טיפוחם הן בפן הפיזי והן בפן המנטלי והערכי, והכנתם לא רק לשירות צבאי משמעותי אלא גם להמשך חיים כאזרחים טובים יותר במדינת ישראל. 
בשנת 2011, במהלך אימון שגרתי נפגע יואב מקו מתח גבוה שהיה באזור וכתוצאה מכך נשרף ב70% מגופו. סיכויי ההישרדות היו קלושים. "יואב הגיע במצב של פצוע אנוש והיה בסכנת חיים, כאשר 70 אחוז משטח גופו היה מכוסה בכוויות, פגיעות עשן ופגיעות כירורגיות. צריך לומר שההחלמה תלויה הרבה באופי שלו – הוא בחור מאוד חזק, וזה בהחלט היה לזכותו. הוא עבר את כל הטיפולים בגבורה. אני לא בטוח שאדם אחר, ללא האופי של יואב, היה נשאר בחיים". ד"ר יוסי חייק, סגן מנהל המחלקה לכירורגיה פלסטית ומנהל היחידה לטיפול נמרץ כוויות בתל השומר.

מסע ההחלמה כלל בתוכו מסע שיקום ארוך מאוד. במקביל לשיקום הפיזי האינטנסיבי, ולעיתים אף קשה מנשוא, עבר יואב תהליך מחשבתי עמוק שתרם רבות לעיצוב השקפת עולמו. מסע זה, העמיד במבחן וערער הנחות ועקרונות יסוד שעל פיהם חי ואף חינך. לבסוף חשף את רובם ככלים נכונים לחיים בריאים ומלאים, ומאידך תרם לבניית עמודי תווך חדשים. במקביל לשיקומו יואב המשיך לנהל את קבוצות הכושר הקרבי, לתת מעצמו למען החניכים והמדריכים שלו, אך גם לקבל המון תמיכה, עזרה ואהבה בחזרה. מצויד באמונה מלאה בעקרונות בהם דוגל, ובעמודי תווך חדשים, יואב ממשיך לחנך ולטפח נערים לפני גיוס גם היום.